پیگیری‌های نصر فراگیر از تخلفات گسترده انتخاباتی و ابهامات نحوه برگزاری مجمع استان تهران

ائتلاف نصر فراگیر طبق وعده انتخاباتی خود، مبنی بر شفافیت و ارائه گزارش عملکرد به حامیان خود تصویر مکاتبات خود در خصوص پاسخ به ابهامات مجمع تهران و همچنین تخلفات عدیده انتخابات دوره ششم را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی ائتلاف نصر فراگیر؛ منتخبین ائتلاف نصر فراگیر در تاریخ ۲۶ آذر ۹۹ طی نامه شماره ۳-۹۹ به هیات مدیره دوره پنجم، بر تخلفات وسیع صورت گرفته در انتخابات دوره ششم اعتراض کرد.

 

در این نامه که با امضا آزاد معروفی به نمایندگی از منتخبان ائتلاف منتشر شده، به مواردی از جمله ابطال صندوق شاخه فروشگاهها و مخدوش بودن آرای صندوق مشاورین، حملات سایبری سازمان یافته توسط افرادی خاص در حین برگزاری انتخابات به صورت آنلاین، استقرار غیر قانونی هیات مدیره دوره ششم و برخی موارد دیگر (تصویر نامه فوق) اشاره شده است که علی رغم گذشت ۱۴ روز از درخواست همچنان مسئولان امر از پاسخگویی به این مکاتبه سر باز زده اند.

همچنین این ائتلاف در همان تاریخ و طی نامه شماره ۲-۹۹ از اعضای هیات مدیره دوره پنجم خواست تا طبق گزارش مکتوب هیات نظارت در خصوص چگونگی نحوه برگزاری مجمع استان تهران شفاف سازی کند.

 

هیات نظارت در گزارش خود بر باطل شدن صندوق فروشگاهها و مخدوش بودن آرا شاخه مشاورین تاکید کرده بود.

با عنایت به این موارد، در این نامه به مواردی از جمله نحوه تشکیل مجمع (حضوری یا برخط)، تعیین تکلیف آرای مخدوش شاخه مشاورین و نحوه انتخابات شاخه فروشگاهها در حین برگزاری مجمع یا پیش از آن، نحوه تعیین کاندیداهای شاخه ابطالی و بسیاری موارد دیگر پاسخ مناسب را مطالبه کرد.

اما متاسفانه با گذشت ۱۴ روز هنوز واکنشی از سوی هیات مدیره دوره پنجم تا زمان نگارش این گزارش به ائتلاف نصر فراگیر واصل نشده است.
ائتلاف نصر فراگیر پیرو عهدی که به اعضای سازمان نظام صنفی در زمان انتخابات مبنی بر عملکرد شفاف و ایجاد ارتباط دو سویه داده است خود را موظف می داند که اعضا را در جریان مکاتبات فی‌ما‌بین نصر فراگیر و هیات مدیره مستقر ( دوره پنجم) قرار دهد.

رخدادهای ۳۰ روز گذشته، این باور را در بین منتخبان ائتلاف نصر فراگیر استوارتر کرد که تحول واقعی با جلوگیری از قانون گریزی، تفسیر به رای و مصادره به مطلوب کردن قوانین به دست می‌آید و بر این اساس تمام همت خود را در راستای تقویت جایگاه صنف و پیشگیری از حاکم شدن « فرهنگ عدم پاسخگویی و به دست آوردن برخی جایگاه ها به هر قیمتی» به کار می‌بندد.

نصر فراگیر تنها راه حل برون رفت از مشکلات بخش خصوصی را ایجاد آگاهی در بدنه صنف و حاکمیت دانسته و بر این اساس اقدام به انتشار موارد مذکور می کند.

فراموش نکنیم آگاهی در خصوص اتفاقات صنفی، حق تمام اعضای صنف است و ما این پیگیری ها را تا حصول نتیجه و به صورت منظم به اطلاع اعضای صنف خواهیم رساند.

ارسال شده در .. ذخیره کردن لینک.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *