پنجشنبه تلخِ نصر !

پنجشنبه تلخی بر همه ما گذشت! چه بر نامزدهای انتخابات که ابتدا ناباورانه و سپس ناامیدانه شاهد ریزش مشارکت و بی‌انگیزگی حامیان‌شان بودند چه بر آحاد صنف که با مشاهده اشکالات فاحش در فرایند رای‌دهی اعتمادشان به سازمان نصر را از دست دادند و چه بر هیات اجرایی انتخابات که شاهد بر باد رفتن نتیجه چند هفته تلاش شبانه‌روزی خود بود.

بی هیچ تردید آنچه رخ داد بیانگر اشکالات عدیده در برگزاری انتخابات، نظیر دست کم گرفتن حجم مشارکت و خطاهای فنی و اجرایی در انتخاب سامانه نرم‌افزاری و نیز طراحی ضعیف فرایندهای رای‌گیری است. در نیت صادقانه و تلاشهای بی وقفه هیات اجرایی و دست‌اندرکاران انتخابات تردیدی نیست اما نیت و تلاش اگر با دانش فنی و نظارت دقیق همراه نباشد نتیجه‌ای بهتر از آنچه رخ داد نخواهدداشت. گروه نصرفراگیر مجدانه از هیات نظارت و هیات مدیره سازمان انتظار دارد دلایل این خطای فاحش را به دقت بررسی کرده و نتیجه را با ذکر جزئیات و به صورت شفاف اعلام علنی نمایند.

در عین حال خوشحالیم که همه نامزدهای محترم انتخابات فارغ از فهرستها و رقابتها بر اهمیت دفاع از اساس این نهاد مدنی و هویت مستقل آن تاکید دارند. قطعا هر کس که برای این صنف بیشتر خون دل خورده، از آنچه رخ داده بیشتر آزرده خاطر است و دقیقا به همین دلیل هم انگیزه بیشتری برای بهبود و تحول دارد. ما همان گونه که بر مطالبه‌گری شجاعانه و شفاف از حاکمیت تاکید می‌کنیم به مطالبه‌گری شفاف و شجاعانه آحاد صنف از نمایندگان‌شان در هیات مدیره سازمان نصر هم باور داریم. این اتفاق تلخ به ما نشان داد چه‌قدر کار برای انجام دادن داریم و چه‌قدر سازمان به حمایت و مشارکت ما نیازمند است. بیایید این تلخی بزرگ را به همت بزرگ بدل کنیم.

نصرفراگیر از تصمیم هیات نظارت برای تمدید انتخابات تا ساعت ۱۷ روز شنبه استقبال کرده و امیدواریم همه کسانی که تاکنون موفق به رای دادن نشده‌اند از فرصت ۴۸ ساعت پیش رو استفاده کرده و با رای خود زمینه را برای تحول و تعالی این نهاد مدنی فراهم آورند.

ارسال شده در .. ذخیره کردن لینک.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *